Dobrovoljno darivanje krvi

U četvrtak, 28. veljače 2019. održana je još jedna tradicionalna akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Strojarskoj tehničkoj školi Frana Bošnjakovića i Elektrotehničkoj školi. Akcija je trajala od 11 do 15 sati. Brižna i simpatična terenska ekipa iz Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu pripremila se za stotinjak prijavljenih učenika. U ugodnom, ležernom i opuštenom ozračju,  darivatelji su se osjećali sretno i ponosno što su se pridružili velikoj "obitelji" dobrovoljnih darivatelja krvi.

Djelatnici Crvenog križa Zagreb zajedno s organizatoricama ovih akcija, prof. B. Galenić i M. Čakara, organizirali su sve potrebno oko pripremanja akcije, učenika, njihovih razrednika, nastave, prostora i tehničke podrške, vremenika i evidencije događaja.U školi je krv darovalo 19 učenika četvrtog razreda te profesori i drugi djelatnici škole.U ime Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu, Crvenog križa grada Zagreba i volontera iz naših škola zahvaljujemo svima koji su pristupili ovoj humanitarnoj akciji.

objavio: Administrator   datum: 13. 3. 2019.