Programirajmo Micro:bit uz pomoć Micropython-a

Dana 09. rujna 2019. u našoj školi održana je radionica programiranja mikrokontroler-skog sustava Micro:bit, programskim jezikom Micropython-a. Sudionici radionice upoznali su se s mikrokontrolerskim sustavom Micro:bit i njegovim ugrađenim periferijama (LED matrični display, akcelerometar, digitalni kompas, tipke, temperaturni osjetnik, Bluetooth radio), te razvojnim okruženjem za pisanje koda. Polaznici radionice upućeni su u pisanje kratkih Python skripti za rad s Micro:bit perifernim sklopovljem.

Nastavnici koji su aktivno sudjelovali na radionici: Vesna Zbodulja, Anja Jakaša, Katarina Stoić, Tomislav Detelj, Anton Mrakovčić, Slavko Titan, Krešimir Ćorić,  te ravnateljica škole Bosiljka Galenić.

Voditelj radionice bio je nastavnik Ivan Jajčević. Stečena znanja i vještine nastavnici će primijeniti prilikom izvođenja vježbi u predmetnoj nastavi, te mentoriranja učenika prilikom izrade završnih radova.

objavio: Administrator   datum: 18. 9. 2019.