STRUČNI POSJET - TVRTKA KONČAR

Učenici 2.b razreda (Tehničar za mehatroniku) su u pratnji nastavnice elektrotehničke grupe predmeta, Vesne Zbodulje, posjetili tvrtku Končar - Elektronika i Informatika (Končar INEM).

Odjeli i područja koje su učenici imali prilike vidjeti i upoznati:

- Kontrola kvalitete: učenicima je predočeno kako svaki proizvod prolazi stupnjeve provjere i usklađenosti s traženim specifikacijama i proizvođačem

- Proizvodnja elektroničkih modula: učenici su vidjeli način integriranja elektroničkih komponenti na pločicu putem ručnog i strojnog lemljenja, zatim daljnju obradu pločice koja uključuje čišćenje i pravilno skladištenje

- Montaža i servisiranje energetskih elektroničkih modula u radionicama: učenici su posjetili velike radione s dovoljno prirodne svjetlosti (sunčeve) u kojoj se pri montaži i servisiranju koriste razni alati, naprave, dizalice i sl.

koncar1.jpg (453.51 KB)
koncar2.jpg (291.39 KB)
koncar3.jpg (342.86 KB)
koncar4.jpg (410.07 KB)

objavio: Ivana Molnar   datum: 12. 2. 2020.