Kako vam se sviđaju stranice škole?

« Svibanj 2024 »

Donacija SMC-a školi

4. travnja 2014.

Predstavnici SMC-a industrijske automatike d.o.o. prepoznali su potrebe škole te donirali didaktička opremu za unapređenje nastave iz predmata Pneumatika, Hidraulika i Senzorika.

SMC Hrvatska dio je SMC AT / CEE grupacije sa sjedištem u Austriji s podružnicama i uredima u ukupno 14 zemalja srednje i istočne Europe.

U sjedištu tvrtke u Korneuburgu nalazi se centar za proizvodnju, prodaju i administraciju, središnje skladište i tehnološki centar inženjeringa, izrade prototipa, testiranja izdržljivosti opreme te obrazovni centar. Mali tim stručnjaka unutar velike globalne mreže SMC-a svojom marljivošću čini SMC Hrvatska važnom komponentom na hrvatskom tržištu pneumatike. Zajedno sa svojim vjernim klijentima prkose recesiji i trude se vratiti stari sjaj hrvatskoj industriji u području pneumatike. Svojim djelovanjem postaju cijenjeni i prepoznatljivi na tržištu, a za optimalna rješenja imaju na izbor više od 11.000 testiranih pojedinačnih proizvoda i 630.000 varijanti – ili razvijaju i proizvode nove komponente po potrebi.

Predstavnici SMC-a u Hrvatskoj direktor Marjan Matoh i gospodin Miroslav Čavlović bili su u posjetu školi i prepoznavši potrebe poduzeli korake za donaciju opreme. Nakon nekoliko dana  ugodno su iznenadili pozivom i donacijom opreme. Didaktička oprema sastoji se od 15-tak panoa sa elementima za pneumatiku i hidrauliku koji omogućavaju učenicima multisenzorni pristup nastavi i izradi labolatorijskih vježbi. Opremu je uručio gospodin Miroslav Čavlović, a preuzeo ravnatelj Jerko Pandžić i nastavnici Dražen Reljić, dipl. ing. strojarstva i Saša Tatar, dipl. ing. elektrotehnike. Ravnatelj se zahvalio SMC-u na hvale vrijednoj akciji te naglasio važnost ove donacije jer svako ulaganje u znanje i tehnologiju mora rezultirati razvojem i napretkom. Korištenjem ove opreme povećat će se učinkovitost nastavnika, a različitost sadržaja pridonijet će boljoj motivaciji učenika pretvarajući ih u još aktivnije sudionike što će u konačnici doprinijeti i boljim odgojno-obrazovnim postignućima učenika.

Još jednom veliko HVALA SMC-u!!!

objavio: Administrator   datum: 9. 4. 2014.