Prometna učilica

Učenici prvih razreda Strojarske tehničke škole Frana Bošnjakovića, sudjelovali su na Državnom natjecanju poznavanja prometnih propisa, „Prometna učilica“, koje provodi Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji sa Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNet-om i Moj Telecom d.o.o. Natjecanje se provodilo od 20. siječnja do 12. ožujka 2022. godine. Natjecanje je obuhvaćalo 8 ispita od kojih su se vrednovala samo 4 ispita s najviše osvojenih bodova. Svaki ispit se sastojao od 15 pitanja,  a za rješavanje ispita učenici su na raspolaganju imali 15 minuta od pokretanja prvog pitanja. Učenici su ostvarili sljedeće rezultate:

- David Novosel iz 1. b - 77. na ukupnom poretku natjecanja

- Tin Trbuha iz 1. c - 114. na ukupnom poretku natjecanja

- Nikola Dubravčević, Marko Runjak i Karlo Harald Barlek iz 1.b – nedostajao im je jedan ispit za prolaz

Učenike je za sudjelovanje motivirala profesorica Geografije, Blaženka Begović.