ERASMUS + PROJEKT

Radionica pisanja životopisa - 17.5.2022.

Dana 17. 5. 2022. održana je radionica pisanja životopisa za učenike koji su bili sudionici mobilnosti u Irskoj.

Istaknuta je važnost dobrog životopisa, najčešća očekivanja poslodavaca, sadržaj životopisa te su navedene najčešće pogreške koje bi bilo dobro izbjeći.

Nakon teorijskog dijela, uslijedila je izrada Europass životopisa. Učenici su kreirali svoje profile i popunili ih osnovnim informacijama, a poseban je naglasak stavljen na dodatne edukacije i osposobljavanja te vještine koje su zahvaljujući tome stekli.

Na nekoliko je primjera pokazano kako navesti stečeno iskustvo i vještine koje su stekli radom u Revitu, kako prezentirati vještine budućim poslodavcima te kako se, zahvaljujući Erasmus+ mobilnosti istaknuti među ostalim kandidatima. To je uključivalo isticanje vještina kao što su: rad u alatu Revit, izrada tehničkih crteža i dokumentacije, izrada 3D projekcija, odnosno izrada fotorealističnih vizualizacija iz više kutova.

Učenici su potaknuti na razmišljanje izvan okvira pa je prvi dio mobilnosti rezultirao stjecanjem vještina samoorganizacije, samostalnost u radu i vještine upravljanja vremenom, a cjelokupno iskustvo bilo je prilika za razvoj međuljudskih vještina i vještina rada u timu – suradnje, prezentiranja ideja te vještine slušanja.

S obzirom na programe koje koriste u sklopu nastave, rad u Revitu omogućio im je da vještine koje su stekli u školi nastave razvijati i primijene na konkretnim primjerima.

Podjednako važno bilo je istaknuti i vještine koje su dobili ne samo na tečaju, nego i izvan učionice, a to su sjecanje samopouzdanja i poboljšanje jezičnih vještina koje su izbrusili tijekom dvotjednog boravka u Irskoj. Dobre komunikacijske vještine stekli su radom u manjim grupama prilikom realizacije projekta, ali i dvotjednim boravkom unutar skupine.

Radionicu je održala profesorica hrvatskog jezika, Tatjana Jukić.

Slike u prilogu.

1.png (886.29 KB)
2.png (103.73 KB)
3.png (1.63 MB)
4.jpg (413.07 KB)
4.png (2.01 MB)

objavio: Ivana Molnar   datum: 31. 5. 2022.

Erasmus + projekt

Naša škola ove se školske godine (2021./2022.) uključuje u Erasmus+ projekt, u sklopu kojeg je predviđeno studijsko putovanje u Irsku gdje će učenici:

• upoznati se s osnovnim konceptom rada računalnog programa Revit
  • prepoznavat razlike rada u odnosu na tradicionalnu metodologiju 2d dizajna
  • koristit računalni program kako bi dizajnirali i projektirali proizvod, vizualizirali projektirani proizvod, izradili animaciju dizajniranog i projektiranog proizvoda

Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport te obuhvaća razdoblje od 2014. do 2020. godine. Obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja (opće obrazovanje, visoko obrazovanje, obrazovanje odraslih), osposobljavanja (strukovno obrazovanje i osposobljavanje), mladih i sporta.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU) javna je ustanova u sustavu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, koja provodi i promovira programe Europske unije i druge međunarodne programe u području znanosti, obrazovanja, osposobljavanja, i mladih.